یکشنبه 6 اسفند 1402  

دستورالعمل ها

دستورالعمل مراحل درخواست رتبه علمی- پژوهشی.


 

پس از انتشار حداقل یک شماره از نشریه، با رعایت دقیق موارد قید شده در پروانه انتشار موافقت اصولی، اساسنامه، دستورالعمل‌ها و مصوبات کمیسیون نشریات، برای دریافت رتبه علمی- پژوهشی لازم است مدارک زیر به دبیرخانه کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور ارایه شوند:

مدارک لازم:                                               

۱- تقاضانامه دریافت رتبه علمی- پژوهشی از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور (تقاضانامه از سوی بالاترین مقام مسئول، صاحب امتیاز یا مدیر مسئول نشریه خطاب به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارایه شود).

۲- کپی پروانه انتشار صادره از سوی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۳- کپی نامه اعلام شماره شاپا ISSN  و یا eISSN  صادره از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی  جمهوری اسلامی ایران

۴- آدرس سایت مجله را ارسال کنند (مجلات چاپی ترجیحاً علاوه بر ارسال آدرس سایت مجله؛ ۵ نسخه از شماره آخر نشریه ارسال کنند).

۵- از مهرماه سال ۱۳۸۷ لازم است تمامی نشریات متقاضی رتبه علمی- پژوهشی چکیده مقالات خود را در قالب فرمت XML و متن کامل مقالات را به صورت pdf در وب‌سایت نشریه قرار دهند. همچنین فرمت XML چکیده مقالات به گونه ای روی سایت مجله قرار گیرد که تمام چکیده‌های یک نسخه از مجله؛ به صورت یکجا قابل دانلود به سامانه الکترونیکی مجلات باشد.

۶- موافقت‌نامه همکاری سردبیر و اعضای هیأت تحریریه نشریه خطاب به مدیر مسئول نشریه (کپی جوابیه عضو هیأت تحریریه که از طریق پست الکترونیکی به مدیر مسئول نشریه ارسال شده نیز قابل پذیرش است).

۷- موافقت‌نامه همکاری انجمن یا انجمن‌های علمی مربوطه (برای نشریات تخصصی، در صورت موجود بودن موافقت اصولی)

۸- اعلام مشخصات، شماره تماس، دورنگار، آدرس پستی و پست الکترونیکی فرد یا افراد مسئولی که برای پیگیری اقدامات مربوط به نشریه می‌توان با آنها تماس فوری گرفت.

۹- تمام قوانین انتشار، می‌بایست رعایت شود.